Šarić napokon pravi, Bojan sjajan u demoliranju Lakersa

NBA 6. velj 20196:47 > 6:50
Photo by Jonathan Daniel/Getty Images)

Dario Šarić odigrao je daleko najbolju utakmicu u dresu Minnesote i to baš u trenucima kada se spominje odlazak iz Minneapolisa. Bojan Bogdanović ponovno je bio izvrstan u trećoj pobjedi Pacersa u nizu, LA Lakersi nisu se dobro proveli u Indianapolisu.

Nekoliko dana nakon što su košem sa sirenom Karla-Anthonyja Townsa rastužili Memphis, Grizzliesi i Wolvesi ponovno su se sastali, identično kao i tada, ponovno su gledatelji vidjeli uzbudljivu utakmicu. Ovoga puta, Grizliji su slavili zahvaljujući pogrešci Josha Okogija koji je faulirao Justina Holidayja doslovno u posljednjoj sekundi utakmice pri rezultatu 106:106. Holiday je pogodio oba bacanja, a Wolvesi nisu uspjeli još jednom šokirati domaću momčad. Mike Conley postigao je 25 poena u moguće posljednjoj utakmici u dresu Grizzliesa, PISALI smo o pregovorima između Toronta i Memphisa, a čini se kako je u igru uskočila još jedna momčad. Naime, Charlotte je kasno sinoć započeo pregovore oko razmjene igrača u kojoj bi centralna figura ostao Marc Gasol, iz tog razloga 33-godišnji Španjolac nije zaigrao protiv Wolvesa.

Također, u utorak je procurila INFORMACIJA kako bi Dario Šarić mogao napustiti Minnesotu prije kraja prijelaznog roka u četvrtak, ta vijest kao da je probudila hrvatskog igrača koji je odigrao sjajnu utakmicu, prvi put nakon zaista dugo vremena. Šarić je igrajući 33 minute, zabilježio učinak od 22 poena (7-11, trica 4-7, sl. bacanja 4-4), sedam skokova, pet asistencija i dvije izgubljene lopte, imao je fantastičan net rating od +29, daleko najbolji kod Vukova.

LeBron James doživio je jedan od najružnijih poraza karijere, a priče oko razmjene igrača s Pelicansima, i CIRKUS koji se oko toga stvorio očito utječu na igrače Lakersa. Indiana je upisala treću uzastopnu pobjedu na krilima Bojana Bogdanovića koji je bio najbolji strijelac utakmice s 24 poena (10-17, trica 4-10), pet asistencija, po jednim skokom i osvojenom loptom te pet izgubljenih što je bila i jedina loša stavka inače odlične večeri. Bojan je na terenu proveo 33 minute. Myles Turner pridodao je 22 poena za Indianu koja je postavila klupski rekord s 19 ubačenih trica, Pacersi su u jednom trenutku vodili i nevjerojatnih 46 razlike. Ivica Zubac je igrajući 19 minuta kao starter, upisao osam poena (4-5), četiri skoka, asistenciju i dvije izgubljene lopte.

Boston se petom uzastopnom pobjedom probio na treću poziciju Istoka, slavili su na gostovanju u Clevelandu i to bez Kyrija Irvinga. Jayson Tatum predvodio je sve strijelce s 25 poena, a Gordon Hayward koji se u Cleveland vratio prvi put nakon ružne ozljede koja mu je upropastila lanjsku sezonu, pridodao je 18. Cavsi su u protekla dva mjeseca već odradili nekoliko tradeova, prikupili čak sedam pickova s budućih draft izvlačenja (šest druga runda), a moguće jest kako još uvijek nisu završili s trgovanjem, rezultat je u ovom trenutku u drugom planu. Ante Žižić započeo je dvoboj u početnoj petorci, na terenu je proveo 23 minute, ubacio je osam poena (3-7, sl. bacanja 2-2), dodao je 12 skokova i asistenciju, interesantno s +10 zadržao je najbolji net rating kod Cavsa.

Philadelphia Sixersi ponovno su upali u krizu, zabilježili su četvrti poraz u posljednjih deset utakmica, drugi zaredom, a još važnije ponovno su izgubili od momčadi s vrha konferencije. Toronto Raptorsi su nakon tri četvrtine držali prednost od 18 poena, na polovici posljednje dionice nakon što je povezao dvanaest poena u nizu, Joel Embiid je spustio minus Sixersa na sedam, no to će biti i najbliže što će Philly ostvariti. Raptorsi su se ubrzo oporavili ponovno odjurivši na dvoznamenkastu prednost. Kawhi Leonard ubacio je 24 poena, po 20 su pridodali Serge Ibaka (10sk) i Kyle Lowry, dok je Sixerse predvodio Embiid s 37 poena i 13 skokova, Ben Simmons ubacio je 20.

Spomenimo još kako su Clippersi slavili kod Charlotte Hornetsa nakon koša Tobiasa Harrisa 4.3 sekunde prije isteka vremena, a Mario Hezonja nije zaigrao u 14. porazu zaredom New York Knicksa. Russell Westbrook ostvario je triple-double u sedmoj uzastopnoj utakmici, u slavlju protiv Orlanda zabilježio je učinak od po 16 poena i dodavanja te 15 skokova.