Flash zaradio doživotni ugovor – vrijeme je za Kinu

NBA 21. srp 201820:40 > 20:41
Mark Brown/Getty Images

Dwyane Wade još uvijek nema klub za predstojeću sezonu, a sve bliži je odluci o preseljenju u Kinu.

Wade je završio proteklu sezonu u Miamiju nakon što je u veljači transferiran iz Chicaga, ugovor mu je istekao te je trenutno slobodan igrač.

Još uvijek nije potpisao ugovor za novu sezonu, a sve su glasnija razmišljanja kako će 36-godišnja legenda Heata preseliti u Kinu. Wade se ovih dana nalazi upravo u najmnogoljudnijoj zemlji svijeta, potpisao je doživotni ugovor s brandom sportske odjeće i obuće, Li Ningom, te je promovirao novu liniju tenisica. Prema nekim informacijama riječ je ugovoru vrijednom deset milijuna dolara godišnje.

Obzirom na njegovu situaciju u NBA ligi, priliku da ga namame u Kinu pokušali su iskoristiti čelnici kluba Xinjiang Flying Tigers koji su mu ponudili “najveći ugovor u povijesti kineske lige”, iako se fomalno još uvijek ne zna koliki je to iznos.

Što se tiče realnosti prelaska u kinesku košarku, Wade je imao što za reći:

U ovom trenutku razmišljam o stvarima kojima se želim baviti nakon košarkaške karijere. Učinio sam sve što sam mogao kako bih se postavio u situaciju gdje sam sada, da pokrenem nešto što nitko nije uspio učiniti na globalnoj razini. Košarkaški dio će se sam riješiti, tom problemu ću se posvetiti kada se vratim iz Kine.”