Nezaustavljivi LeBron, Utah projurila kroz Oklahomu

NBA 19. tra 20184:53 > 4:56
Harry How, Getty Images Sport

Cleveland je izjednačio seriju s Indianom nakon briljantne predstave LeBrona Jamesa, a Utah je preuzela prednost domaćeg terena nakon pobjede u Oklahomi. Rocketsi su i drugi put slavili protiv Wolvesa.

LeBron James postigao je prvih 16 poena za Cavse u drugoj utakmici četvrtfinala doigravanja Istočne konferencije, pokazati će se, ta početna prednost Clevelanda bila je ključna u konačnoj pobjedi. James je s drugačijim mentalitetom pristupio ovom susretu, vrlo agresivan od prvog posjeda lopte, dominirao je protiv svakog čuvara kojeg je trener gostiju Nate McMillan postavio. Utakmicu je završio s 46 poena, 12 skokova i pet asistencija. Victor Oladipo koji je bio nezaustavljiv u prvoj utakmici serije, već nakon prve minute utakmice prikupio je dvije osobne pogreške, na koncu je završio s 22 poena i šest asistencija. Bojan Bogdanović igrao je 32 minute, ubacio je osam poena (3-6, trica 1-3, sl. bacanja 1-3), tri skoka, četiri asistencije, jednu osvojenu i dvije izgubljene lopte. Kod Cavsa, 15 poena dodao je Kevin Love, a 12 Kyle Korver. Darren Collison je dvjema tricama pokušao pružiti priliku Pacersima za pobjedu, no bilo je prekasno za povratak. Serija seli u Indianapolis.

Utah je sjajnom utakmicom preuzela prednost domaćeg terena u dvoboju s Oklahomom. Donovan Mitchell čiji nastup je bio neizvjestan zbog ozljede palca na desnoj nozi, ipak je nastupio ubacivši 28 poena. No, jedan od najboljih rookija sezone imao je veliku pomoć Derricka Favorsa s 20 koševa i Rickyja Rubija s 22 poena, devet asistencija i sedam skokova. OKC se vratio u utakmicu nakon 19-0 serije u trećoj četvrtini, međutim gosti nisu paničarili, te su u posljednih dvanaest minuta prikazali zavidnu dozu zrelosti mirno privevši utakmicu kraju. Kod Thundera gotovo je cijela momčad loše šutirala, Russell Westbrook je bio najefikasniji s 19 poena, 13 asistencija i devet skokova, no uz šut 7-19. Paul George dodao je 18 poena (6-21) i deset skokova, a Carmelo Anthony 17 (7-19) i devet skokova. Treća utakmica na rasporedu je u nedjelju, domaćin je Utah.

U posljednjoj utakmici večeri, Houston je lakoćom prošao izazov koji je nudila Minnesota. Wolvesi nisu znali iskoristiti prednost u prvoj četvrtini kada Rocketsi nisu mogli ništa pogoditi, no već u drugoj četvrtini situacija se promijenila, Houston je na odmor otišao s petnaest poena viška (55:40). Najbolja momčad lige iz regularne sezone prednost je povećavala u nastavku dvoboju, u jednom trenutku i 27 razlike, a Wolvesi nisu imali igrača koji bi mogao zaprijetiti. Važno je istaknuti kako su Rocketsi slavili uz mizernu šutersku večer Jamesa Hardena koji je upisao tek 12 poena uz šut 2-18 (trica 1-10). Chris Paul bio je najbolji s 27 poena, 21 je dodao odlični Gerald Green. Kod gostiju ponovno je razočarao Karl-Anthony Towns s tek pet poena, sjajno su ga čuvali Clint Capela i Nene Hilario. Nemanja Bjelica je sa 16 poena bio najbolji strijelac Wolvesa koji će ugostiti Rocketse u trećoj utakmici serije.