Kakav gaf: Šestero plivača mora kući zbog administracije

Tokyo 2020 20. srp 202111:31 > 12:33 0 komentara
The Yomiuri Shimbun via AP Images

Šestero plivača i plivačica iz Poljske mora se vratiti kući nakon što im je odbijen plan nastupa na Olimpijskim igrama zbog administrativne pogreške Poljskog plivačkog saveza.

Alicja Tchorz, Bartosz Piszczorowicz, Aleksandra Polanska, Mateusz Chowaniec, Dominika Kossakowska i Jan Holub moraju se vratiti u Poljsku nakon što je Svjetska plivačka federacija (FINA) kao i organizator Olimpijskih igara odbila potvrditi njihov nastup u Tokiju.

Krivac je po svemu sudeći Poljski plivački savez koji je za natjecanje prijavio 23 plivača i plivačica. Problem u toj brojci jest što prema službenom rankingu FINA-e, samo njih 17 ima pravo nastupa.

Ovakva situacija nije se smjela dogoditi. Ogorčeni smo, svi smo proveli proteklih pet godina pripremajući se za nastup, toliko muke, truda i vremena za ništa,” kazala je Alicja Tchorz.

Predsjednik Poljskog plivačkog saveza Pawel Slominski javno se ispričao, ali ubrzo krivnju prebacio na FINA-u.

Žao mi je zbog nastale situacije, pogreška je nastala zbog naše želje da što većem broju natjecatelja omogućimo nastup na Olimpijskim igrama. Njihov bijes je posve opravdan, ali naše je uvjerenje kako je za problem odgovorna FINA koja nije dobro pojasnila pravila oko kvalifikacija.

Šestero navedenih natjecatelja već se neko vrijeme nalaze u Japanu gdje su se marljivo pripremali za početak Olimpijskih igara.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!