Tomić je favorit, a još jedno ime sve više se spominje

Hrvatska 1. ožu 20219:30 > 9:41
Foto: NK Lokomotiva Zagreb

Rijeka je u potrazi za trenerom nakon što je Simon Rožman poslije poraza od Hajduka na Rujevici podnio ostavku koju je uprava kluba prihvatila.

Sportski direktor Rijeke Ivan Mance istaknuo je kako je rastanak bio neminovan.

“Naravno da je teško kad odlazi trofejni trener, trener koji je imao vrhunske rezultate s klubom. Opet, to je nogomet. Kao klub s Rožmanom smo imali ozbiljnost u cijelom ovom razdoblju. Nekad se neke stvari ne uspiju iskontrolirati i ne idu u željenom smjeru. Rastanak je bio neminovan, svaki kraj je prilika za novi početak”, rekao je Mance za Novi list.

Rijeka je krenula u potragu za novim trenerom.

“Znamo svi što je Rijeka postala u posljednjih desetak godina. Kvarnerski zaljev je sigurno jedno od najboljih mjesta za trenere. Ovdje su sigurni, zaštićeni, imaju najbolju potporu ljudi iz kluba i navijača. Kandidata ne nedostaje, razgovaramo i imamo neke svoje ideje. Vjerujem da ćemo naći pravog trenera koji može preuzeti na svoja leđa strategiju koju ima klub. Onako kako su to činili Kek, Bišćan i Rožman. I da ćemo tako krenuti u neke nove izazove i uspjehe”, ističe Mance.

Kao najveći kandidat za Rožmanovog nasljednika kotira Goran Tomić, kojem je nakon odlaska iz Lokomotive propao angažman u Kini.

Spominu se i Alen Horvat, Fausto Budicin, a sve više se priča i o Samiru Toplaku.

Vremena nema puno, Rijeku već u srijedu čeka utakmica Hrvatskog kupa protiv Osijeka u Gradskom vrtu…