Unitedov ‘odbjegli sin’ briljirao u pobjedi West Hama

Premier League 5. tra 202123:20 0 komentara
Jesse Lingard

U susretu 30. kola engleskog nogometnog prvenstva West Ham je na gostovanju pobijedio Wolverhampton sa 3-2 skočivši sa sedmog na četvrto mjesto.

“Čekičari” su ostvarili važnu pobjedu u borbi za plasman u Ligu prvaka preskočivši na ljestvici Liverpool, Tottenham i Chelsea.

West Ham je poveo 3-0, a potom umalo ostao bez bodova nakon što je Wolverhampton smanjio na 2-3.

Gosti su furiozno otvorili susret. Jesse Lingard je u šestoj minuti zabio za 1-0 nakon fantastičnog prodora, a već u 14. je bilo 2-0 nakon što se među strijelce upisao i Pablo Fornals. Do konca poluvremena zabio je i Jarrod Bowen na asistenciju Lingarda u 38. minuti za uvjerljivih 3-0. Igrač Manchester Uniteda Jesse Lingard na posudbi u West Hamu briljirao je u ovom dvoboju i pokazao da bi dobrodošao i ‘Crvenim vragovima’ ove sezone.

Međutim, Wanderersi se nisu predavali. Leander Dendoncker je u 44. smanjio nakon nevjerojatnog solo prodora Adame Traorea, da bi Fabio Silva u 68. zabio za 2-3 vrativši neizvjesnost u susret. Domaćin je u završnici svim silama pokušao barem izjednačiti, ali nije uspio. (h)