Rooney: Tada samu poručio Fergieju da ide u pakao

Nogomet 29. ožu 202213:55 0 komentara
REUTERS/Eddie Keogh

Legendarni nogometaš Manchester Uniteda Wayne Rooney ispričao je kako je svojevremeno odbio prvu ponudu s Old Trafforda.

Rooney je rođen u Liverpoolu i cijeli život je navijao za Everton. Ponikao je u ovom klubu i veoma mlad pokazao ogroman potencijal. Sada je za engleske medije ispričao kako je odbio prvi poziv Sir Alexa Fegusona u Manchester United. Imao je tada samo 14 godina.

“Kada sam počeo igrati nogomet bio sam arogantan kreten. Ferguson me pokušao dovesti u Manchester United kada sam imao 14 godina. Razgovarao je s mojim roditeljima. Rekli su mi: ‘dobili smo poziv od Alexa Fergusona, Manchester United želi te dovesti’. Tada sam rekao: ‘Recite mu da ide u pakao. Igrat ću samo za Everton’. Vrijeme je prolazilo, a ja sam shvatio da želim igrati za Alexa Fergusona. Upravo je on bio razlog zašto sam na kraju potpisao ugovor s Manchester Unitedom”, ispričao je Rooney.

Legendarni Englez je karijeru počeo u Evertonu, a na Old Trafford se preselio s 18 godina. Za Manchester United je igrao od 2004. do 2017. godine i postao najbolji strijelac u povijesti kluba. Ukupno je osvojio 16 trofeje, među kojima su pet naslova u Premier ligi i jednu Liga prvaka.

Rooney je trenutno trener Derby Countyja i danas kaže da bi jednog dana vrlo rado bio trener Manchester Uniteda.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!