Liverpool doveo Alexander-Arnoldu konkurenciju

Nogomet 19. lip 202212:37 > 12:38 0 komentara
Stephen Dobson via Guliver Images

Nakon Darwina Nuneza iz Benfice te Fabija Carvalha iz Fulhama, Liverpool je potpisao i trećeg igrača za novu sezonu. Iz škotskog Aberdeena doveo je mladog Calvina Ramsayja...

Ramsay (18) je desni bek kojeg Liverpool vidi kao konkurenciju, a danas-sutra možda i nasljednika Trenta Alexander-Arnolda.

Liverpool ga je Aberdeenu platio oko 7.5 milijuna eura, što je rekordni izlazni transfer tog škotskog kluba. Većina tog novca bit će uplaćena odmah, a jedan dio spada pod bonuse.

Ramsay je obavio liječničke preglede i potpisao ugovor na pet godina te će se odmah priključiti momčadi na početku priprema. Menadžer Jürgen Klopp nema namjeru poslati ga nekamo na posudbu.

“Ovo je ostvarenje sna. Biti u jednom od najvećih, ako ne i najvećem klubu na svijetu, ogroman je podvig i želim pokazati navijačima što znam”, bile su prve reakcije mladog Škota za službenu stranicu kluba.

“Nije ovo samo velik klub, već se daje i prilika mladim igračima u prvoj momčadi, poput Alexander-Arnolda nekoć ili Harveyja Elliotta. Ako se uspijem nametnuti u predsezoni, nema razloga da se i ja ne probijem u prvu momčad.”

Iako su za njega bili zainteresirani i drugi klubovi iz Engleske, kao i iz Njemačke i Italije, Ramsayjev prvi izbor bio je baš Liverpool, navodi Sky Sports.

U protekloj sezoni Ramsay je za Aberdeen nastupio u 33 utakmice u svim natjecanjima, zabivši jedan gol uz devet asistencija. Osvojio je i nagradu za najboljeg škotskog mladog igrača sezone.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!