Ako želite garanciju, morate kupiti veš-mašinu

Premier League 6. pro 201818:32 > 18:44
Matt Watson/Southampton FC via Getty Images

Tim je riječima novi trener premierligaša Southamptona, 51-godišnji Austrijanac iz Graza, Ralph Hasenhuttl odgovorio na pitanje hoće li klub sa St. Mary's stadiona kupovati u siječnju.

Michael Regan/Getty Images

Otišao je Slaviša Jokanović iz Fulhama, a nedugo zatim i Mark Hughes iz Southamptona. Nije uprava Svetaca imala sluha pa je doveden Ralph Hasenhuttl. Pratiteljima Bundeslige ostat će upamćen kao čovjek koji je Ingolstadt uveo u najviši rang njemačkog nogometa, a zatim i odradio dvije uspješne sezone na klupi RB Leipziga.

Nekada je Hasenhuttl imao zadatak loviti minhenski Bayern, a od danas ga čeka mnogo teži posao. Treba podignuti Southampton kojemu u Premier ligi i ne ide baš najbolje. Zato je i doveden. Jučer je s tribina gledao poraz protiv Tottenhama na Wembleyju, a od danas mora na posao.

“Ne bojim se zadatka. Naš prvi cilj je čim ranije izaći iz zone ispadanja, a onda idemo korak po korak”, rekao je Klopp s Alpa, kako ga zovu u nogometnom svijetu.

Poznat je dobar odnos dvojice trenera koji su nekada zajedno dijelili klupu u trenerskim školama.

“Moram priznati da me usporedbe s Jurgenom malo i smetaju. Ja sam Ralph Hasenhuttl, želim biti lik za sebe u ovoj seriji”, kroz smijeh je rekao Austrijanac kojega se u posljednje vrijeme spominjalo kao jednog od kandidata za preuzimanje klupe Bayerna.

“Ovo je veliki izazov i posao za mene. Želim učiniti svoje ime poznatim u Premier ligi”, kaže Hasenhuttl.

Upitali su ga novinari i hoće li Southampton biti aktivan na tržištu transfera u siječanjskom prijelaznom roku.

“Ako želite garanciju da ćete kupiti nešto kvalitetno i dobro, kupite veš-mašinu. Možda okretanje trgovini igračima nije uvijek najbolja opcija. Moramo poraditi na onome što imamo, ja se želim uhvatiti posla”, rekao je novi trener Saintsa kojem je uprava kluba obećala dovoljno novca za dovođenje novih igrača već sljedećeg mjeseca.