SK1 – 20:45h: Spursi napadaju ranjeni Man City

Premier League 14. tra 201819:33 > 19:44
Getty Images/Mike Hewitt

Tottenham i Manchester City večeras od 20:45 na Sportklub 1 zaključuju subotnji premijerligaški dan.

Dan Mullan, Getty Images Sport

Manchester City igrao je gotovo savršenih sedam mjeseci nogometa, titulu engleskog prvaka praktički su osigurali, no u posljednjih tjedan dana navijači kao i igrači doživjeli su tri teška šoka. Najprije je došao poraz od Liverpoola (3:0) u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka, pa poraz kod kuće od najvećeg rivala Manchester Uniteda (3:2), a zatim još jedan poraz od Liverpoola (2:1), ovoga puta u uzvratu najjačeg europskog natjecanja. Tri poraza unutar deset dana unijeli su poveći nemir u svlačionicu Pepa Guardiole.

Tottenham, s druge strane, nanizao je šest pobjeda zaredom, te će svakako dobiti priliku nanijeti novi udarac Građanima. Spursi su pobijedili u posljednje dvije domaće utakmice protiv večerašnjeg protivnika, no zadnji dvoboj, u prosincu, City je na svom Etihadu dobio 4:1. Trener Tottenhama, Mauricio Pochettino govorio je konstantnosti:

City je postavio granicu ove sezone prilično visoko, nizali su pobjede i na koncu pogled na ljestvicu sve govori. Konstantnost je itekako bitna kada tražite uspjehe.”

Manchester City večeras ne može računati na Sergija Aguera, Fernandinha i vrlo vjerojatno Johna Stonesa. Tottenham ne može računati na Dannyja Rosea.

Dvoboj Tottenhama i Manchester Cityja možete pratiti od 20:45h na Sportklub 1 uz komentar Željka Vele.