Lallana spasio Liverpool poraza na Old Traffordu VIDEO

Premier League 20. lis 201919:25 > 19:37
Getty Images/Julian Finney

Veliki derbi engleskog nogometa na Old Traffordu su u sklopu devetog kola Premier lige odigrali Manchester United i Liverpool

Na Old Traffordu su derbi devetog kola Premier lige i najveći derbi engleskog nogometa odigrali Manchester United i Liverpool.
Iako je Liverpool više prijetio, a De Gea branio pokušaje Redsa, prije svega Roberta Firmina, na poluvrijeme se otišlo s prednošću Manchester Uniteda. Naime, u 36. minuti sjajno je po desnoj strani prošao Daniel James i fenomenalnom loptom pronašao na pet metara Marcusa Rashforda, koji nije imao težak zadatak provući je ispod Alissona.

I u drugom poluvremenu momčad Jurgena Kloppa je barem na oko bila dominantnija, ali na pogodak za izjednačenje morali smo čekati do pet minuta prije kraja, kad je preko lijeve strane prošao Robertson i prizemnom loptom pronašao Adama Lallanu. Englez je ostao sam i lagano zabio za poravnanje. Inače, Lallana je ušao u drugom dijelu umjesto Jordana Hendersona. Rezultat se do kraja nije mijenjao, ostalo je 1:1.

Liverpool je tako prosuo dio prednosti pred Manchester Cityjem, a Jurgen Klopp ostao na samo jednoj pobjedi protiv Crvenih vragova uopće i ostao bez pobjede na Old Traffordu. Osim toga, Redsi su jurili još dva rekorda koja su mogli izjednačiti pobjedom u velikom derbiju. Najviše pobjeda na otvaranju sezone (9) i najviše pobjeda u nizu u PL (18).
Bodom, naravno, puno zadovoljniji može biti United, iako nastavljaju svoj niz bez pobjede i povećavaju ga na četiri utakmice u nizu u svim natjecanjima.