Donedavni trener Rijeke Matjaž Kek (57) i službeno je imenovan novim izbornikom slovenske reprezentacije.
Bit će to njegov drugi mandat na slovenskoj klupi nakon što je vodio reprezentaciju od 2007. do 2011. godine. U prvom mandatu je u 49 utakmica ostvario po 20 pobjeda i poraza, te devet neodlučenih ishoda.
Pod njegovim vodstvom Slovenija je stigla do najvišeg mjesta na ljestvici Međunarodne nogometne federacije (FIFA), 15. mjesta u jesen 2010. godine, a Kek je uz Srečka Kataneca jedini izbornik koji je Sloveniju vodio na neko veliko natjecanje. Pod Kekom Slovenija je nastupila 2010. na svjetskom prvenstvu u Južnoj Africi gdje je osvojila treće mjesto u skupini iza SAD i Engleske, a ispred Alžira.
Katanec je vodio Sloveniju na Europskom prvenstvu 2002. godine u Belgiji i Nizozemskoj, te Svjetskom prvenstvu 2002. u Japanu i Južnoj Koreji i na oba natjecanja je bila zadnja u skupini.
Dobrodošel nazaj, Matjaž Kek! #SrceBije ?? pic.twitter.com/b3gT5uWQNe
— NZS | FA Slovenia (@nzs_si) November 27, 2018
Kek će za kormilom slovenske vrste naslijediti Tomaža Kavčića (64) koji je u listopadu dobio otkaz zbog serije loših rezultata. Slovenska reprezentacija je pod Kavčićevim vodstvom odigrala sedam utakmica ostvarivši samo jednu pobjedu, jedan remi i pet poraza. Pobijedila je Crnu Goru u prijateljskom susretu, remizirala protiv Cipra u Ligi nacija, te upisala poraze od Austrije, Bjelorusije, Bugarske, Cipra i Norveške.
Tijekom karijere Kek je vodio i Maribor, Al-Ittihad, a na klupi Rijeke je 2017. osvojio naslov prvaka.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC