Osijeku bod protiv Lokomotive golom u sudačkoj nadoknadi

Hrvatska 12. ruj 202120:57 > 21:07
AP Photo/Darko Bandic

U susretu osmog kola Prve HNL Lokomotiva i Osijek su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici odigrali 1-1, dok je u ranijem dvoboju Hajduk u Puli porazio Istru 1961 sa 3-1.

Lokomotiva je povela u 71. minuti golom Marka Dabre, a samo četiri minute kasnije Osijek je ostao s igračem manje nakon što je isključen Ivan Fiolić. Kada se već ćinilo kako će domaćin slaviti, Mihret Topčagić je u drugoj minuti  nadoknade zabio za 1-1.

Bila je to utakmica koju su oba sastava dočekala s dva uzastopna poraza. Osijek je izgubio od Istre 1961 i Dinama, a Lokomotiva od Dinama i Gorice.

U čvrstoj i borbenoj utakmici, prvu veliku priliku vidjeli smo u 38. minuti kada je Jon Mersinaj pogriješio, a Ramon Mierez izašao sam ispred Ivana Nevistića. No, vratar ‘lokosa’ je sjajno reagirao obranivši udarac argentinskog napadača.

Četiri minute kasnije gosti su imali još jednu priliku. Damjan Bohar je ubacio iz prekida, domaćin je nakratko izbio loptu do Fiolića koji je pucao iz trka, ali je bio neprecizan.

U 50. minuti zaprijetio je i Mile Škorić u svom 300-tom nastupu za Osijek. Bohar je ubacio, a Škorić pucao glavom u lijevi kut, no Nevistić je obranio.

Lokomotiva je svoju priliku dočekala u 71. minuti. Branimir Cipetić je ubacio loptu iz auta daleko u kazneni prostor, Darko Nejašmić nije dobro “očistio”, što je iskoristio Marko Dabro i krasno poluškaricama pogodio za 1-0. Bio je to prvi i jedini udarac Lokomotive u okvir suparničkog gola tijekom cijele utakmice.

Novi problemi za Osijek stigli su samo četiri minute kasnije, kada je Fiolić zaradio drugi žuti karton, a time i isključenje. Kada se već ćinilo kako će domaćin slaviti, Mihret Topčagić je u drugoj minuti  nadoknade zabio za 1-1. Topčagić se  odlično snašao u kaznenom prostoru iako je imao protivničkog igrača “na leđima” pogodivši za 1-1.

U prvom nedjeljnom susretu Hajduk je na gostovanju u Puli pobijedio Istru 1961 sa 3-1 dostigavši na vrhu ljestvice Dinamo i Rijeku.

Nakon razočaranja i poraza od Rijeke, Hajduk se vratio na pobjednički kolosijek ostvarivši petu pobjedu u zadnjih šest kola.

Sve najvažnije dogodilo se u drugom poluvremenu, a junak susreta bio je trostruki strijelac Marko Livaja, koji je ove sezone zabio već šest golova.

Hajduk je stigao do prednosti u 51. minuti iz kaznenog udarca. Luka Marin je oborio Sahitija, sudac Dario Bel je dosudio jedanaesterac kojeg je Livaja sigurno realizirao.

Samo šest minuta kasnije Livaja je sam izborio novi kazneni udarac, a prekršaj je skrivio Einar Galileja. Napadač Hajduk je ponovo izveo kazneni udarac, promijenio je stranu, no Ivan Lučić je bio nemoćan.

Sjajnu predstavu Livaja je okrunio i trećim golom u 74. minuti na asistenciju Filipa Krovinovića. Hajdukov napadač sjurio se prema šesnaestercu suparnika i mirnim prizemnim udarcem uhvatio Lučića na krivoj nozi.

U posljednjim trenucima susreta Drena Beljo je smanjio na 1-3.

Na ljestvici vode Dinamo, Hajduk i Rijeka sa po 16 bodova, dok je Osijek četvrti sa 14 bodova. Slijede Gorica sa 13, Lokomotiva sa 11, te Šibenik sa sedam bodova. Zadnje tri pozicije drže Istra 1961 (6), Slaven Belupo (5) i Hrvatski Dragovolja (4).