Reprezentacija Srbije u košarci 3x3 je opet je došla do svjetske titule na prvenstvu kojeg ste proteklih dana mogli pratiti u programu Sportkluba.
Srbija je u reprizi prošlogodišnjeg finala pobijedila Nizozemsku i obranila svjetski naslov. Srpski sastav, kojeg su činili Dejan Majstorović, Dušan Bulut, Marko Savić i Stefan Stojačić, treći put zaredom je vladar svijeta u Basketu 3×3, a četvrti ukupno.
Srbija je u finalnom susretu na Filipinima slavila rezultatom 16:13.
#3x3WC Final Scores ? #WatchUsPlay ? https://t.co/wjn0m2nu5I pic.twitter.com/yRdGIwqKR2
— FIBA3x3 (@FIBA3x3) June 12, 2018
Bila je to zanimljiva utakmica, u prvom dijelu igrale su se vrlo čvrste obrane na obje strane. Igralo se koš za koš, ali se na oko šest minuta prije kraja Nizozemska odvojila na +2. Srbija, do pred sam kraj finala, nije uspjela pogoditi niti jedan šut za dva poena. Ali, ti šutevi su došli kad je bilo najpotrebnije.
Tri minute i 15 sekundi prije kraja, Srbija se vratila na poen zaostatka, a nakon nekoliko dobrih obrana, Bulut je svojem sastavu donio i izjednačenje oko dvije minute prije kraja. Nizozemska je ponovo povela s crte za slobodna bacanja, ali je prva dvojka za Srbiju došla u pravom trenutku, donijela je kasnijim pobjednicima prvo vodstvo od 10:9.
Majstorović i ekipa su se razligrali u samoj završnici kada su se minutu prije kraja odvojili na +4 (15:11).
MVP prvenstva je Dušan Bulut, a najbolju postavu natjecanja sačinjavaju Dušan Bulut, Jesper Džobse iz Nizozemske te Michael Hicksa iz Poljske.
Hrvatska muška reprezentacija je nastup na SP završila još u skupini s omjerom 2-2.
Kod djevojaka, naslov su ponijele Talijanke koje su bile bolje (16:12) od braniteljica naslova, Ruskinja. Hrvatice nisu sudjelovale na prvenstvu.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC