Moto2: Težak pad malezijskog vozača

Moto GP 16. kol 202015:00 > 15:02
Mirco Lazzari gp / Stringer

Španjolski 22-godišnji motociklist Jorge Martin (Kalex) ostvario je svoju prvu pobjedu u razredu Moto2 prošavši prvi ciljem na Velikoj nagradi Austrije u Spielbergu koja je bila skraćena zbog teške nesreće u kojoj je najlošije prošao Malezijac Hafyzh Syahrin.

Utrka je prekinuta početkom četvrtog kruga, nakon pada vodećeg u ukupnom redoslijedu Talijan Enea Bastianini, kada je na njegov motocikl, koji je ostao na stazi, u punoj brzini naletio Malezijac Hafyzh Syahrin. Još nekoliko vozača je doživjelo lakše padove izbjegavajući unesrećenog vozača i sudar s dijelovima raspadnutog motocikla.

Nesretni malezijski vozač ostao je nepomično ležati na stazi, a desetak minuta nakon nesreće odvezen je kolima hitne pomoći. Prema prvim informacijama, Syahrin je u svjesnom stanju prevezen u medicinski centar i bio je sposoban odgovarati na pitanja liječnika.

Jorge Martin, svjetski prvak u Moto3 razredu prije dvije godine, bio je nadmoćan u ponovnom startu i nakon 13 krugova uvjerljivo je stigao do svoje prve pobjede, ispred Talijana Luce Marinija (Kalex) koji je preuzeo vodstvo u ukupnom redoslijedu. Treće mjesto osvojio je Nijemac Marcel Schrotter (Kalex).

Marini je nakon pet utrka vodeći sa 78 bodova, pet više od Bastianinija, koji nakon nesreće nije nastavio utrku. (H)