Premier League 10. velj 201915:51 > 16:04
Laurence Griffiths/Getty Images

Trebao je to biti derbi na Ehitadu, no City je u 25 minuta razmontirao Chelsea i imao velikih 4:0. Do kraja su zabili još dva i potpuno posramili goste.

Manchester City je na najbolji mogući način odgovorio je na pobjedu Liverpoola 3:0 protiv Bournemoutha. Oni su u derbiju 26. kola na Etihadu razbili Chelsea s velikih 6:0.

Građani su već u 4. minuti poveli preko Sterlinga. Samo četiri minute kasnije sjajnu priliku za 2:0 imao je Aguero, no promašio je nemoguće iz blizine. No, Argentinac se za promašaj iskupio u 13. minuti kada je fantastično zabio s 20-ak metara u same rašlje.

Nevjerojatnih prvih 20-ak minuta Cityja zaokružio je Aguero u 19. minuti golom iz blizine. U 25. minuti već je bilo 4:0, a ovog puta u strijelce se golom iz daljine upisao Gundogan. Zanimljivo, Chelseaju se prvi put od 1990. godine dogodilo da su u dvije uzastopne gostujuće utakmice primili četiri gola.

Plavci su prvi put zaprijetili preko Pedra u 28. minuti, ali bio je to lagan zadatak za Ederson. U 39. minuti zaprijetio je Higuain iz voleja s 18 metara, no Ederson to sjajno brani.

City je u 51. minuti mogao i do petog gola, a Agüero do hat-tricka, ali njegov udarac glavom sa šest, sedam metara zaustavlja okvir gola. No, samo pet minuta kasnije Argentinac je rutinski realizirao penal koji je skrivio Azpilicueta srušivši Sterlinga. Tim golom Agüero se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca sa Salahom, te su obojica na 17 golova.

Nije to bio kraj patnji za plavce, jer u 80. minuti zabili su i šesti gol, kada je Sterling ostao sam te nije imao težak zadatak.

Mateo Kovačić priliku za igru dobio je od 53. minute kada je zamijenio Barkleya. City je pobjedom ponovno otišao na vrh Premier lige sa 65 bodova, koliko ima i Liverpool, no građani imaju utakmicu više. Chelsea je porazom pao na šesto mjesto s 50 bodova. Kompletnu tablicu pogledajte ovdje.