Premier League 30. sij 201921:15 > 21:17
Laurence Griffiths, Getty Images

Krivi korak Pepa Guardiole na St. James Parku nije iskoristila momčad Jurgena Kloppa. Večerašnjim remijem protiv Lisica sigurno ne mogu biti zadovoljni, no i bod je plus u ovoj utrci.

Liverpool vs Leicester

Prije samoga početka dvoboja počeo je padati, vrlo intenzivno, snijeg. Kao da su igrači Redsa, time ponukani, željeli čim prije osigurati prednost da se stvari ne bi zakomplicirale zbog vremenskih neprilika. Već u uvodne tri minute želje su se ispunile. Firmino je dao prekrasnu loptu Maneu na lijevoj strani, unutar kaznenog prostora, što je Senegalac iskoristio i zakucao loptu u donji desni kut. Od travnja 2016. godine Liverpool nije uspio postići tako rani pogodak. No, u sučevom dodatku vremena, 45+2 minuta, gosti postižu gol. Ben Chilwell je glavom vratio odbijenu loptu unutar šesnaest metara a slobodni Harry Maguire postiže pogodak. Na kraju 1-1 ali mora se reći da je Leicester zaslužio bod.

Bournemouth vs Chelsea

U uvodu, David Brooks, je imao dvije fenomenalne prilike za Bournemouth ali nije uspio zatresti mrežu Plavaca. Iskupio se u 47. minuti kada je dao prekrasnu loptu u for za Joshua Kinga koji je zakucao loptu pod gredu. U 63. minuti briljantni David Brooks je odradio solo prodor i zabio gol za 2-0. U 74. sjajno proigravanje Stanislasa za Kinga i drugi njegov gol na utakmici za 3-0. Interesantno, prije godinu dana (31.01.2018.) Bournemouth je slavio pobjedu na Stamford Bridgeu s 3-0. I za kraj vatrometa domaćih, gol u 90+5 minuti preko Charlie Danielsa koji je ušao u igru 2 minute prije. Ni svježe dovedeni Gonzalo Higuain nije pomogao Bluesima na Dean Courtu

Tottenham vs Watford

Iz domaće inicijative tijekom prvog poluvremena, pamtimo lijepi prodor Sona. Prekrasno je prošao dva obrambena igrača i došao na rub kaznenog prostora odakle je odlučio pucati ali je lopta je prošla pokraj lijeve vratnice. U 38. minuti velika pogreška domaćeg vratara Llorisa koji je promašio loptu ubačenu iz kornera a Craig Cathcart je iskoristio i pogodio mrežu Spursa. Domaćin je u igri sve ili ništa pogodio. Son u 80. i Llorente u 87. minuti odveli su domaćine do vrijedne pobjede.

Southampton vs Crystal Palace

Utakmica koja je završila bez pobjednika. Gosti su poveli preko Zahe u 41. minuti a nakon odlične akcije domaćina u 77. minuti zaključak je stigao od James Ward-Prowsea za konačni rezultat 1-1.