Euroleague 28. sij 202223:40 > 23:43 0 komentara

Hrvatski košarkaški reprezentativac Mario Hezonja sa 21 je košem bio najefikasniji igrač Uniksa iz Kazana u 75-86 domaćem porazu od moskovskog CSKA u susretu 23. kola Eurolige.

Hezonja je za momčad koju vodi Velimir Perasović na parketu proveo 38:16 minuta uz šut za dva 6-9 te 3-9 za tricu, a imao je i 9 skokova uz 3 asistencije i 2 osvojene lopte.

I Lorenzo Brown je ubacio 21 za Uniks, dok je Aleksej Šved predvodio CSKA sa 27 poena.

Uniks je sada na omjeru pobjeda i poraza 12-9, dok je CSKA na 13-8.

Leon Radošević je u 62-56 domaćoj pobjedi Bayerna iz Muenchena protiv berlinske Albe sudjelovao sa četiri poena uz šut za dva 2-4 te 0-1 za tricu uz tri skoka i jednu asistenciju za 12:04 minuta provedenih u igri.  Vladimir Lučić predvodio je Bayern sa 19 poodaka, dok su Maodo Lo i Jaleen Smith ubacili po 13 za Albu.

Real Madrid je tek nakon dva produžetka uspio slomiti otpor Monaca i slavio 90:84. Kraljeve je do pobjede predvodio Guershon Yabusele koji je imao double-double učinak, 18 poena i 10 skokova.

Spahijina Baskonia doživjela je novi poraz u Euroligi, u Ateni su izgubili od Pantahinaikosa 75:63. Grci su na poluvremenu imali +18 (38:20), te su mirno do kraja kontrolirali utakmicu. Nedović je za PAO ubacio 16, kao i Baldwin za Baskoniju.

Milano se namučio protiv Žalgirisa, ali ipak je uspio slaviti 65:58. Daniels i Hall bili su najefikasniji kod Talijana sa 12 poena.

Bayern je na učinku 11-11, a Alba na 6-15.

Na vrhu je Real Madrid sa 18-3 ispred Barcelone sa 17-5.