Hokej 19. svi 20229:26 > 12:55 0 komentara

Do uvodnih su pobjeda u konferencijskim polufinalima doigravanja američko-kanadske HNL lige stigli hokejaši na ledu Caroline i Caglaryja.

Obje su momčadi na startu serija koje se igraju na četiri pobjede iskoristile domaćinstvo te upisale prve pobjede. Carolina je to učinila protiv New York Rangersa nakon produžetka (2:1), dok je u pravom vatrometu golova Calgary nadigrao Edmonton 9:6.

Rangersi su ranim pogotkom Filipa Chytila vodili kod Caroline sve do dvije minute prije kraja kada je Sebastian Aho izjednačio za domaćina koji je potom, u produžetku, ostvario i pobjedu nakon što je Ian Cole naciljao suparničku mrežu.

Prvo playoff izdanje legendarne “Bitke za Albertu” nakon 31 godinu nadmašilo je sva očekivanja. Daleko raskošnije, kada su golovi u pitanju, bilo je na ogledu Calgaryja i Edmontona gdje je domaćin nakon samo šest minuta imao velikih 3:0. Potom je vodio 5:1 i 6:2 te je sve govorilo da će to bili lagani start za Flamese.

No, od sredine druge dionice do početka treće Edmonton je zabio četiri pogotka (dva puta Hyman i po jednom Draisaitl i Yamamoto) za izjednačenje na 6:6. Ipak, veliki preokret se nije dogodio jer je prvo Andersson zabio za 7:6 Calgaryja, a sve je s dva pogotka zaključio Matthew Tkachuk. Inače, upravo je Tkachuk s tri gola bio igrač utakmice. Dva je dodao Blake Coleman, dok su po pogodak i dvije asistencije upisali Andrew Mangiapane i Rasmus Andersson.

Calgary je u sedam utakmica protiv Dallasa, u prvoj rundi zabio ukupno 12 golova.

Podsjetimo kako je Tampa Bay povela protiv Floride 1:0 u drugoj polufinalnoj seriji na Istoku, kao i što Colorado vodi 1:0 protiv St. Louisa u drugom polufinalu Zapadne konferencije.