Nizozemska 8. svi 202220:05 > 20:07 0 komentara

Nakon 32. kola nizozemske Eredivisie razlika između Ajaxa i PSV-a na vrhu ljestvice mogla je biti samo jedan bod. No, dva kola prije kraja Ajax ima velika četiri boda viška.

Ajax je gubio na gostovanju kod AZ Alkmaara 1:2 do 86. minute, ali je tada Alvarez zabio gol, spasio svoju momčad poraza i donio joj barem jedan bod.

Unatoč takvom razvoju događaja PSV je mogao doći na dva boda minusa jer je na teškom gostovanju u Rotterdamu kod Feyenoorda vodio 2:0 sve do 86. minute. Oba gola za PSV je dao Cody Gapko, ali je u završnici uslijedio šok za goste iz Eindhovena.

Dessers je postigao dva pogotka za konačnih 2:2. Prvo je smanjio u 86. minuti, dok je u šestoj minuti sudačke nadoknade realizirao jedanaesterac za konačnu podjelu bodova.

Ajax tako trenutačno ima 79 bodova. Drugi PSV je na 75, dok treći Feyenoord ima 68 bodova. Do kraja sezone Ajax igra doma protiv Heerenveena i u gostima kod Vitessea, dok će PSV prvo dočekati NEC Nijmegen, a potom gostovati kod Zwollea.