FIFA World Cup 11. stu 202119:56 > 19:57 0 komentara

Ruska nogometna reprezentacija u susretu je pretposljednjeg, 9. kola skupine H kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru kao domaćin u Sankt Peterburgu svladala Cipar s uvjerljivih 6:0.

Rusija je povela već u 4. minuti golom Jerohina, da bi susret bio riješen početkom drugog dijela kada je u razdoblju od 55. do 62. minute Rusija postigla tri pogotka, a strijelci su bili Molov u 55., Mostovoj u 56. i Sutormin u 62. minuti.

Pred kraj susreta pobjedu su potvrdili Zabolotni u 82. i Jerohin svojim drugim golom u 87. minuti.

Rusija je ovom pobjedom stigla do učinka od 22 boda, pet više od druge Hrvatske te bi mogla osigurati plasman u Katar već kasnije večeras u slučaju da Hrvatska ne svlada Maltu u Ta’Qaliju u utakmici koja počinje u 20.45 sati.

Ukoliko Hrvatska svlada Maltu tada će o pobjedniku skupine i izravnom putniku u Katar odlučuvati izravni dvoboj Hrvatske i Rusije koji je na rasporedu u Splitu u nedjelju od 15 sati. U toj utakmici Rusiji će biti dovoljan i neodlučeni rezultat, dok Hrvatska mora pobijediti.