FIFA World Cup 8. lis 202122:37 > 23:01 0 komentara
AP Photo/Philippos Christou

Hrvatska je na AEK Areni nastavila gdje je stala u rujanskim kvalifikacijama

Na otvaranju listopadskih kvalifikacija Hrvatska je slavila protiv Cipra u Larnaci 3:0.

Mreža domaćina zatresla se u 23. minuti kada je pogodio Kramarić, no sudac Oliver poništio je gol zbog zaleđa Perišića.

Ono što je Perišić ‘uzeo’ u 23. vratio je u zadnjim sekundama prvog poluvremena kada je pogodio za 1:0.

U 54. minuti imali smo priliku za 2:0 iz penala, no Modriću je udarac obranio golman Cipra.

Mirnu završnicu prvijencem je osigurao Gvardiol u 80. minuti. Konačnih 3:0 zabio je Livaja u sudačkoj nadoknadi.

Odigrane su još dvije utakmice naše skupine. Rusija je autogolom Škriniara u 24. minuti pobijedila Slovačku u Kazanju.

Slovenija je s uvjerljivih 4:0 slavila kod Malte uz dva gola Iličića, a po jednom su mrežu domaćina tresli Šporar i Šeško.

Hrvatska i Rusija su na vru sa 16 bodova, Slovenija je na deset, Slovačka ima devet, Malta i Cipar po četiri.

U ponedjeljak Hrvatska će ugostiti Slovačku, Rusija gostuje u Sloveniji, a Cipar će biti domaćin Malti.