Nogomet 12. sij 202219:47 > 19:49 0 komentara

U susretu 1. kola skupine F afričkog Kupa nacija Gambija je u Limbeu pobijedila Mauritaniju s 1:0.

Povijesna je to pobjeda za Gambiju u premijernom nastupu na Kupu nacija.

Pogodak odluke zabio je Ablie Jallow u 10. minuti utakmice.

U prvom ogledu iz ove skupine Mali je identičnim rezultatom porazio Tunis.

Jedini je pogodak postigao Ibrahima Kone koji je u 48. minuti realizirao jedanaesterac. Tunižani su mogli osvojiti bod i zabiti na isti način, no u 77. minuti je udarac s bijele točke Khazrija obranio vratar Malija Mounkoro.

Susret Malija i Tunisa obilježili su katastrofalni propusti zambijskog suca Jannyja Sikazwe koji je dva puta prije vremena svirao kraj utakmice.

Sikazwe je tijekom susreta imao niz propusta, a najveći je napravio u 85. minuti kada je označio kraj utakmice. Potom je, na sugestiju pomoćnika, odlučio nastaviti utakmicu, ali je i definitivno zaključio susret nekoliko sekundi prije isteka 90. minute unatoč tome što su se u drugom poluvremenu izvodila dva jedanaesterca, nekoliko puta uključivao VAR, obavljale izmjene, crveni karton Toureu iz Malija…

Pola sata nakon isteka susreta činilo se kako će se odigrati sudačka nadoknada u trajanju od najmanje pet, šest minuta. Igrači Malija su se vratili na teren, no Tunižani su ostali u svlačionici i po svemu sudeći pripremaju žalbu.