Saznajte zašto Sara nije trzala na golog Sportklubovca!

WTA 11. lip 201815:17 > 15:33
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Talijanska tenisačica Sara Errani je u veljači 2017. godine bila pozitivna na doping testu. Prvobitna suspenzija, koju je Sara odradila, trajala je dva mjeseca. No upravo je odlučeno da će morati 'odležati' još osam mjeseci....

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Prije koji dan, na našoj stranici mogli ste pročitati u kakvoj se neobičnoj situaciji pronašao naš izvjestitelj s WTA turnira na Bolu. Krešimir Karačić odradio je noćno kupanje, i to samo po sebi ne bi bilo ništa posebno za nas koji poznajemo kolegu, no tom prilikom imao je i ‘publiku’.

Malo pored mora našla se Sara Errani, ali vidno uznemirena, zabrinuta, do te mjere da uopće nije obraćala pažnju na obnaženo tijelo razočaranog Sportklubova novinara.

Detaljniji opis situacije pronaći ćete pri dnu teksta na ovoj poveznici.

Kolega Karačić danas se sigurno osjeća nešto bolje sa svojim tijelom i samopouzdanjem. Naime, saznali smo da je Sara bila nezainteresirana zbog akutne depresije koja ju je iznenada uhvatila, očito pod utjecajem informacije koja je danas objelodanjena cijelom svijetu!

U veljači 2017. talijanska antidopinška agencija u izvansezonskom testiranju u obiteljskoj kući Sare Errani ustanovila je kako je tenisačica imala nedozvoljenu supstancu letrozol u organizmu. Rezultate testiranja dobila je tek u travnju te godine i nastavila je igrati, nadajući se pozitivnoj presudi.

Dvomjesečnu kaznu je Errani odslužila u razdoblju od kolovoza do rujna prošle sezone, a to vrijeme će se uračunati u novu kaznu za 31-godišnju Italijanku pa će morati još osam mjeseci provesti izvan terena.

Pooštrenje kazne tražila je sama Talijanska antidopinška angencija, koja se žalila Sportskom sudu u Lausannei.

Sud je utvrdio i način na koji je Sara Errani u tijelo unijela letrozol. Ta supstanca se nalazila u lijeku kojeg je koristila Sarina majka, koja je spremala hranu za cijelu obitelj te je tako letrozol stigao i do organizma popularne tenisačice, finalistice Roland Garrosa 2012. No, sud je mišljenja kako je talijanska tenisačica morala biti pažljivija u toj situaciji te da se krivnja njene majke može pripisati i samoj Sari.

Letrozol se inače koristi kod tretmana karcinoma dojke.

Ovog tjedna Errani je tek 72. tenisačica svijeta, a na netom završenom Roland Garrosu ispala je u prvom kolu od Alize Cornet.