Bundesliga 15. svi 202217:35 > 17:36 0 komentara

HSV je izbjegao da i četvrtu sezonu zaredom završi četvrti u 2. Bundesligi pobjedom 3:2 kod Hanse te će kao treći razigravati za mjesto u Bundesligi protiv Herthe.

Nisu stvari za HSV krenule dobro jer je Neidhart u 13. minuti pogodio za vodstvo domaćina. Gosti su do izjednačenja stigli u 50. minuti kada je nakon asistencije Vuškovića pogodio Glatzel. Do potpunog preokreta dolaze u 75. minuti golom Schonlaua, da bi za 3:1 pogodio Kaufmann. Hansa je tek preko Frodea u 91. minuti ublažila poraz.

Isti broj bodova kao HSV, ali slabiju gol razliku imao je četvrti Darmstadt koji je danas stigao do pirove 3:0 pobjede protiv Padeborna.

HSV će tako razigravati s Herthom za mjesto u Bundesligi. Utakmice se igraju 19. i 23. svibnja. Izravno su u prvu ligu ušli Schalke i Werder. Iz lige su ispali Aue i Ingolstadt, dok će Dynamo Dresden za ostanak razigravati protiv Kaiserslauterna.