Nogomet 23. sij 202222:07 > 22:17

Nogometaši Tunisa pobijedili su Nigeriju rezultatom 1:0 i plasirali se u četvrtfinale Afričkog kupa nacija gdje ih čeka duel s Burkinom Faso.

Tunižani su napravili iznenađenje na startu drugog kruga natjecanja u Kamerunu. Jedan od glavnih favorita i jedina momčad s maksimalne tri pobjede u grupnoj fazi poslan je kući.

Najveće zasluge za to imaju Yousef Emsakni koji je u 47. minuti postigao sjajan pogodak.

Dijelom je zaslužan i Alex Iwobi. Krilni napadač Nigerijaca, ušao je na teren u 60. minuti i samo šest minuta kasnije dobio izravan crveni karton neviđenim startom.

Najbolju priliku u produžetku propustio je Umar Sadiq.

Ranije danas, nogometna reprezentacija Burkine Faso izborila je plasman u četvrfinale afričkog Kupa nacija nakon što je u prvom susretu osmine finala u Limbeu  pobijedila Gabon sa 7:6 boljim izvođenjem jedanaesteraca.

U ponedjeljak su na programu dvoboji Gvineja – Gambija Kamerun – Komori uz prijenos na SK1. Utorak donosi oglede Senegala i Zelenortskih Otoka, te Maroka i Malavija. Posljednja dva susreta osmine finala na raporedu su u srijedu, a snage će odmjeriti Obala Bjelokosti i Egipat, te Mali i Ekvatorialna Gvineja.