FIFA World Cup 28. sij 20228:20 0 komentara
Sport Klub

U noći sa četvrtka na petak odigrane su dvije utakmice južnoameričkih kvalifikacija, dok su u terminu prije Brazil i Ekvador remizirali 1:1.

Reprezentacija Argentine svladala je ekipu Čilea u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Rezultat je bio 2:1, a Gaučosi su savladali Čileance i bez Lionela Messija koji preskače utakmice u veljači kako bi se u potpunosti oporavio od covida.

Prvi gol pao je u 10. minuti, precizan je bio nogometaš Argentine i PSG-a, Angel Di Maria. U 21. minuti izjednačio je Brereton.

Na konačnih 2:1 Argentine povisio je Martinez u 34. minuti.

U utakmici između Paragvaja i Urugvaja, jedini strijelac bio je napadač Atletico Madrida, Luis Suarez. On je svoj Urugvaj doveo do minimalne pobjede 1:0 u 50. minuti.

Brazil je prvi na tablici s 36 boda, Argentina je druga s 32, Ekvador treći s 24 te Urugvaj četvrti s 19 bodova. Prve četiri momčadi idu izravno na Svjetsko prvenstvo, a do kraja je ostalo još četiri kola.