Slavlje Lisica na Villa Parku za skok na drugo mjesto

Nogomet 21. velj 202117:17 > 17:59

Nogometaši Leicester Cityja izdvojili su se na drugom mjestu ljestvice engleskog prvenstva gostujućom 2:1 pobjedom protiv Aston Ville u 25. kolu.

Gosti iz Leicestera ključnu su prednost ostvarili sredinom prvog poluvremena kada su golovima Maddisona u 19. i Barnesa u 23. minuti poveli sa 2:0.

Prvo je Maddison na asistenciju Barnesa pogodio preciznim udarcem sa 20-ak metara, da bi zatim Barnes pospremio odbijenu loptu u gol nakon što je vratar domaćih Martinez uspio samo odbiti jak udarac Vardyja.

Domaći su se vratili u utakmicu početkom nastavka kada je Traore u 48. minuti iz velike blizine svladao Schmeichela, no rezultat se do kraja dvoboja više nije mijenjao.

Drugi Leicester sada ima 49 bodova, sedam manje od vodećeg Manchester Cityja koji od 17.30 sati gostuje kod Arsenala, a tri više od trećeg Manchester Uniteda koji će od 20 sati ugostiti Newcastle United. Aaton Villa je osma sa 36 bodova i dvije utakmice manje.