Bundesliga 7. svi 202218:22 > 18:23 0 komentara

Veliku pobjedu u predzadnjem, 33. kolu njemačke Bundeslige ostvarili su igrači Union Berlina koji su sa 4:1 slavili na gostovanju kod Freiburga, jednog konkurenata za četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Već na poluvremenu gosti su vodili 3:0 golovima Promela (11), Trimmela (30) i Beckera (41). Holer (59) je smanjio zaostatak domaćih, ali je Schafer (90) na kraju dvoboja pogodio za konačnih 4:1. Freiburg je tako ostao na 55 bodova, a Union je došao na 54, koliko ima i RB Leipzig uz utakmicu manje.

Freiburg u zadnjem kolu gostuje kod Bayera koji nema nikakav rezultatski imperativ, Union u Berlinu dočekuje Bochum koji se nalazi u sredini ljestvice, a RB Leipzig će prvo u nedjelju dočekati Augsburg, a zadnjem kolu gostovati kod Arminije koja se bori za opstanak.

Iz utrke za Ligu prvaka ispao je Koeln koji je ostao na 52 boda nakon što je u subotu na svom terenu poražen od Wolfsburga sa 0:1. Gostima je tri boda donio Gerhardt (43).

Veliki preokret u zadnjih 20 minuta dvoboja napravio je Bayer na gostovanju u Hoffenheimu, gdje je domaćin vodio 2:1 do 73. minute, a na kraju su “apotekari” slavili sa 4:2. Rutter (22) i Baumgartner (36) su bili strijelci za Hoffenheim u kojem je Andrej Kramarić odigrao cijelu utakmicu. Dva pogotka za Bayer postigao je Schick (34, 76), a po jedan Diaby (73) i Alario (90+1).

Bayer je sa 61 bodom zacementirao treću poziciju, a Hoffenheim je ostao na 46 bodova i bez izlaska u Europu u sljedećoj sezoni.

U posljednjem prvoligaškom nastupu na domaćem terenu nogometaši Greuther Fuertha nisu se uspjeli od svojih navijača oprostiti pobjedom. Borussia Dortmund je slavila 3:1. Dva pogotka postigao je Brandt (26, 72), a jednog Passlack (77), dok je za domaće strijelac bio Ngankam (70).

Marin Pongračić je ostao na klupi za pričuve momčadi iz Dortmunda.

Borussia je sa 66 bodova zapečatila još jedan naslov njemačkog doprvaka, a Greuther je sa 18 bodova zavezan za dno ljestvice.

Njemačka – 33. kolo
Koeln – Wolfsburg 0:1 (Gerhardt 43)

Freiburg – Union B. 1:4 (Holer 59 / Promel 11, Trimmel 30, Becker 41, Schafer 90)
Greuther F. – Borussia D. 1:3 (Ngankam 70 / Brandt 26, 72, Passlack 77)
Hoffenheim – Bayer 2:4 (Rutter 22, Baumgartner 36 / Schick 34, 76, Diaby 73, Alario 90+1)