VIDEO Počela 2. Bundesliga: Preokret HSV-a u Gelsenkirchenu

Bundesliga 23. srp 202122:49 > 23:06

Nogometaši Hamburga poslije preokreta pobijedili su Schalke u gostima 3:1 u prvoj utakmici nove sezone njemačke druge Bundeslige.

Ekipa iz Gelsenkirchena, koja je prošle sezone izgubila mjesto u elitnom društvu, povela je pred skoro 20.000 svojih navijača golom Simona Teroddea.

Gosti su u 28. minuti mogli do izjednačenja, ali Robert Glatzel nije realizirao jedanaesterac, odnosno golman Michael Langer je bio uspješniji.

Međutim, drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo igračima Hamburga. Glatzel se u 53. minuti iskupio za promašaj iz prvog dijela i poravnao je rezultat na 1:1, a gosti su u finišu postigli još dva pogotka.

Moritz Heyer je u 86. minuti golom okrunio odličnu akciju, a konačnih 1:3 postavio je Bakeyi Jatta.

Hamburg u sljedećem kolu dočekuje Dinamo iz Dresdena, dok Schalke gostuje Holstein Kielu.

Utakmice njemačke Bundeslige pratite na kanalima Sport Kluba.