Bundesliga na SK: Dalić ne smije propuštati utakmice

Bundesliga 5. kol 20229:40 > 13:32 0 komentara

U petak od 20.30 utakmicom Eintrachta i Bayerna (SK1) započinje Bundesliga koju ćete moći pratiti izravno na programima Sport Kluba.

Za hrvatske gledatelje ova sezona bit će posebna – čak 12 hrvatskih nogometaša zaigrat će ove sezone u najvišem rangu njemačkog nogometa. Gotovo da neće biti utakmice bez hrvatskih igrača na terenu.

Andrej Kramarić (Hoffenheim)

Kramarić je već nekoliko sezona glavna napadača igla Hoffenheima. Prošla sezona bila je pomalo razočaravajuća za Andreja u golgeterskom smislu – zabio je ‘samo‘ šest golova, a tome je dodao devet asistencija. Ipak, uspio je ispisati povijest kluba – došao je do brojke od 100 golova u Bundesligi, a jedini je igrač Hoffenheima kojem je to pošlo za rukom.

Joško Gvardiol (RB Leipzig)

Jedan od najboljih svjetskih stopera, a tek mu je 20 godina. Za njegove usluge zainteresirani su engleski velikani poput Chelseaja i Manchester Cityja, a spominju se enormne cifre od 80 milijuna eura. Ipak, Leipzig navodi da Gvardiol u ovom trenutku nije na prodaju. Standardni hrvatski reprezentativac prošle je sezone za Leipzig odigrao 44 utakmice, a pritom je postigao dva gola i tome dodao tri asistencije.

Borna Sosa (Stuttgart)

Još jedan od izdanaka Dinamove nogometne škole svoje mjesto pod suncem pronašao je u Njemačkoj. Sosin Stuttgart prošle sezone vodio je veliku bitku za ostanak, a pobjeda u zadnjem kolu donijela im je željeno. Ovaj talentirani lijevi bek nalazi se na meti Chelseaja i Bayerna, a još nije sigurno hoće li ostati u Stuttgartu. Spominje se cifra od 30 milijuna eura.

Kristijan Jakić (Eintracht Frankfurt)

Jakić je bio važna karika europskog Dinama koji je izbacio Tottenham i dogurao do četvrtfinala Europa lige, a njegov naprasni odlazak prošle sezone šokirao je navijače hrvatskog prvaka. Dolaskom u Njemačku, Jakić se vrlo brzo isprofilirao kao prvotimac, a uz njegovu pomoć klub je osvojio i Europa ligu. Donijelo mu je to i poziv u hrvatsku nogometnu reprezentaciju za koju je odigrao nekoliko utakmica.

Hrvoje Smolčić (Eintracht Frankfurt)

Ovaj talentirani stoper pristigao je u Bundesligu kao kapetan HNK Rijeka. Prošle sezone bio je važna karika Tomićeve Rijeke koji je igrala finale Kupa, a prvenstvo je završila na četvrtom mjestu. Upitno je koliko vremena će mu trebati da se privikne na puno brži nogomet koji se igra u Bundesligi.

Josip Stanišić (Bayern Munchen)

Dobio je priliku u prvoj momčadi bavarskog giganta i prije nego što je očekivao. Objeručke je prihvatio pruženo, no u drugom dijelu sezone na put su mu stali koronavirus i ozljeda. U zadnjem kolu prošlosezonskog prvenstva Wolfsburgu je zabio svoj bundesligaški prvijenac, a odlični nastupi donijeli su mu priliku u Dalićevoj izabranoj vrsti.

Gabriel Vidović (Bayern Munchen)

Tek 18-godišnji Gabriel Vidović slovi kao jedan od najvećih ofenzivnih talenata hrvatskog nogometa. Igra u mladoj reprezentaciji Hrvatske, a Transfermarkt ga cijeni na tri milijuna eura. Iako se nalazi u kadru prve momčadi, teško je reći koliko će mu prilike ove sezone pružiti Julian Nagelsmann.

Ivan Šunjić (Hertha)

Svojedobno kapetan mlade reprezentacije Hrvatske. U Dinamu je bio odličan pod vodstvom Nenada Bjelice, a pokazao se kao netko tko može dobro participirati i na europskoj razini. Napravio je zatim diskutabilan potez i otišao u Birmingham, a sada napokon dolazi tamo gdje mu je mjesto – u ligu petice.

Filip Uremović (Hertha)

Zahvalni stoper koji se hrvatskoj sportskoj javnosti predstavio se kao standardni U-21 reprezentativac. Može pokriti gotovo sve obrambene pozicije, a činjenica da je bio kapetan Rubina dovoljno govori o njegovim igračkim i ljudskim kvalitetama.

Josip Brekalo (Wolfsburg)

Talentirani krilni napadač, karijera mu se možda i ne razvija onako kako sugerira njegov talent. Prošlu sezonu bio je vrlo solidan na posudbi u Torinu gdje je postigao sedam golova, a sada će dočekati novu priliku kod Nike Kovača.

Marin Pongračić (Wolfsburg)

Povremeni hrvatski reprezentativac Marin Pongračić trebao bi ostati u klubu, najnovija je to odluka koju je donio Niko Kovač. Ipak, Pongračić se prije toga mora ispričati igračima i određenim dužnosnicima kluba. Pongračić je u Wolfsburg stigao početkom 2020. godine iz Salzburga za devet milijuna eura, a u međuvremenu se nije uspio nametnuti. Prošlu sezonu proveo je na posudbi u dortmundskoj Borussiji.

Bartol Franjić (Wolfsburg)

Poziciju Bartola Franjića vrlo je teško definirati – Bartol je zadnji vezni, stoper, a odlično može pokriti i poziciju lijevog bočnog. Upravo ta polivalentnost i radna etika natjerali su Kovača da duboko posegne u džep i plati ga Dinamu sedam i pol milijuna eura. Nema razloga sumnjati da će se Franjić brzo nametnuti Kovaču, a onda bi i Dalićev poziv bio pitanje vremena.

Let the games begin.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!