(VIDEO) Mršić za SK: Mogli smo i pametnije

Košarka 25. stu 202123:28 > 23:33 0 komentara

Izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije Veljko Mršić nakon poraza u prvoj kvalifikacijskoj utakmici protiv Slovenije 74:76 u Draženovom domu otkrio je prve dojmove za Sport Klub.

Izbornik Mršić rekao je u čemu misli da je Hrvatska večeras pogriješila.

“Mislim da smo odigrali jednu dobru utakmicu, zadovoljan sam kako su dečki reagirali, energiju koju smo imali veći dio utakmice. Na kraju je presudila individualna kvaliteta par njihovih pojedinaca. Jako bitan trenutak Prepelićeva trica uz dodatan šut i kasnije Čebašeka. U tim ključnim trenucima oni su pogađali, a mi nismo na neriješenom, imali smo tri napada zaredom, šutnuli smo tri trice, jedna je bila skroz otvorena, promašili smo, Slovenci su bili u bonusu, mislim da smo mogli možda pametnije odluke donositi u tim trenucima, ali što je tu je. Dečki su dali sve od sebe, Finska je po FIBA rankingu četvrta reprezentacija, aktualni prvaci Europe. Mi smo u odlučujućim trenucima imali dva igrača od 20-ak godina, Gnjidić i Prkačin, Bundović koji je bio debitant isto je bio stvarno na visini, kažem Slovenci su imali par boljih odluka, pogodili su te šuteve, mi smo promašili uz veliku razliku u slobodnim bacanjima”, rekao je Mršić za Sport Klub.

Smatra da će momčad biti sve bolja.

“Puno je debitanata, svi su davali Slovence za velike favorite, mi možemo igrati još bolje. Siguran sam da ćemo već u… Ovo je dugo natjecanje, 12 utakmica ima za odlazak na SP i kako bude odmicalo bit ćemo sve bolji i bolji. Prvi put igramo zajedno, četiri treninga smo odradili, dosta stvari je dobro sjelo međutim nije bilo dobro za ovakvu Sloveniju.”

Srčanost i borbenost su najavljivali.

“To smo najavljivali, to smo ostvarili i na tome idemo graditi nešto dalje. Stvarno možemo puno očekivati od ovih momaka, u Rijeci je u pripremama protiv ove Slovenije naša puno iskusnija reprezentacija izgubila 20-ak razlike.”

Nije iznenađen što je Finska protiv Švedske izgubila 72:62.

“Pa meni nije veliko iznenađenje, ta Švedska je dobila i Tursku u kvalifikacijama za Eurobasket, nažalost to im je bila jedina utakmica na domaćem terenu. Isto tako Finska će biti sasvim drugačija momčad na domaćem terenu, puno agresivnija, to je jedna iskusna momčad, ali očekujemo da budemo još bolji u nedjelju i ostvarimo prvu pobjedu”, zaključio je Mršić.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!