Euroleague 21. tra 202223:06 > 23:16 0 komentara

Košarkaši Bayerna iz Munchena i Armanija iz Milana poravnali su omjer u pobjedama na 1-1 u četvrtfinalnim dvobojima doigravanja Eurolige protiv Barcelone, odnosno Anadolu Efesa.

Bayern je u četvrtak u drugoj utakmici u Barceloni iznenadio domaćina svladavši ga s 90:75, dok je Armani na svom parketu nadigrao branitelja naslova sa 73:66.

Do velike pobjede u Barceloni Bayern je vodio Deshaun Thomas sa 25 koševa, dok su Nicolas Laprovittola i Nikola Mirotić ubacili po 16 poena za Barcelonu. Hrvatski igrač u redovima Bayerna Leon Radošević na terenu je proveo tek 3:35 minuta te je za to vrijeme uputio jedan neprecizan šut za tricu uz jednu osvojenu loptu.

Shavon Shields sa 21 i Sergio Rodriguez sa 17 ubačaja predvodili su Armani do pobjede protiv Anadolu Efesa, dok su Shane Larkin sa 19 i Vasilije Micić sa 18 pogodaka bili najefikasniji kod turskog sastava za koji je Krunoslav Simon za 7:49 minuta provedenih na parketu postigao dva poena gađavši slobodna bacanja 2-3 uz jedan promašen šut za tricu te sakupio po jedan skok i asistenciju.

Ovi suparnici će svoje sljedeće dvije utakmice igrati sljedećeg tjedna u Muenchenu, odnosno Istanbulu, a ukoliko omjer u pobjedama bude 2-2 odlučujući peti dvoboji igrat će se u Barceloni i Milanu.

U preostala dva para Olympiacos i Real Madrid vode sa po 1-0 protiv Monaca, odnosno Maccabija iz Tel Aviva, a drugi susreti igrat će se u petak u Pireju i Madridu.

Plasman na završni turnir koji će se igrati u Beogradu od 19. do 21. svibnja izborit će momčadi koje prve ostvare tri pobjede.