Nema sumnje, Horvatov Nexe spreman je za najveće stvari

Rukomet 8. velj 201921:32 > 21:42
NEXE Našice

Najavio je trener Nexea da će odlučivati jedna lopta, kao i da treba ugrabiti priliku ukoliko se pruži. Prilika se pružila, a njegova momčad pokazala je zrelost koja krasi prave pobjednike.

Nexe nastavlja sa sjajnim rezultatima ove sezone. Nakon što su prošlog vikenda pobjedom protiv Prešova osigurali Final Foura SEHA lige, večeras su u prvom kolu grupne faze EHF kupa slavili u Gyoru protiv Tatabanye 28:27.

U razgovoru za Sportklub trener gromova točno je znao što ih čeka u Mađarskoj.

– Jako teško gostovanje, bod(ovi) bi tu značili praktički jako puno i to bi nas lansiralo prema prolasku grupe, međutim ne smijemo razbijati glavu, ima dosta utakmica, očekujem da će odlučivati gol, lopta ili neka određena situacija koja mislim da će biti na našoj strani. Treba biti spreman ako se nešto ponudi u Mađarskoj, da se to objeručke prihvati jer će svaki milimetar odlučivati o prolasku grupe – rekao nam je Horvat u najavi utakmice.

Iako je Nexe cijelu utakmicu bio u rezultatskom zaostatku, u nastavku je proigrala obrana predvođena sjajnim vratarom Morenom Carom, pa se u završnicu ušlu u egalu. A onda je baš odlučila ta jedna lopta, domaćin nije iskoristio posljednji napad te su Našićani u posljednih 15-ak sekundi dobili priliku za prvo vodstvo, kao i pobjedu protiv momčadi koja ove sezone kod kuće nije ispustila ni boda.

Sve do danas i Nexea, iako prvo poluvrijeme nije upućivalo na to. Imali su domaćini i pet golova prednosti, no nastavak je ponudio potpuno drugu sliku. Sjajna obrana predvođena odličnim Morenom Carom na golu, raznovrsni napad, u ključnim trenucima pametno korištenje igre sedam na šest i Nexe je stigao do velikih bodova, vjerojatno ključnih u borbi za četvrtfinale ovog natjecanja.

Veliki korak da izjednače najbolji rezultat Nexea u ovom natjecanju u povijesti je napravljen, no jasno je da ova momčad predvođena Horvatom se ima pravo nadati i za nešto više. Prvi veliki trofej? Zašto ne, pokazali su zrelost te nam sumnje da ga zaslužuju…