Nexe iz jedinog vodstva do velike pobjede u Gyoru!

Rukomet 8. velj 201919:53 > 20:47
NEXE Našice

Nexe je u prvom poluvremenu primio čak 18 golova, no sjajnim drugim poluvremenom stigli su do velike pobjede na putu do četvrtfinala Kupa EHF-a

Nexe je 59 minuta bio u zaostatku u Gyoru na gostovanju kod Tatabayne u prvoj utakmici grupne faze Kupa EHF-a, a onda su do prvog vodstva i velike pobjede 28:27 stigli u posljednjim sekundama. Ujedno, Našičani su prva momčad koja je ove sezone Tatabanyji nanijela poraz na njihovom terenu, nešto što nije uspio ni veliki Veszprem.

Domaćin je krenuo bolje u utakmicu, te je na krilima Vujovića, koji je imao šut 4/4 u 11. minuti prvi put imao 8:4. Našičani su jedinog raspoloženog igrača imali u Marku Buviniću koji je zabio prva tri od četiri gola gostiju.

U 16. minuti Tatabanya je prvi put imala i plus pet (11:6), no ipak, Nexe se u 26. minuti vraća na samo minus dva (15:13) uz dva uzastopna gola Vide i Barišić Jamana.

Ipak, u samoj završnici prvog dijela domaćin serijom 3:1 stiže do 18:14, a bio je to ujedno rezultat kojim se otišlo na odmor.

Nije jedino rezultat bio loša vijest za trenera Nexea Hrvoja Horvata u prvom dijelu već i obrana Buvinića u završnici prvog dijela. Također treba istaknuti i kako su vratari našičke momčadi u prvom poluvremenu imali samo tri obrane.

NEXE Našice

Tatabanya je opet bolje otvorila nastavak i u 35. minuti otišla na plus pet (20:15), no uz tri gola Gadže Nexe je ponovno ulovio priključak.

Proradio je na golu Nexea i Moreno Car pa je u 41. minuti Nexe bio na samo minus jedan (21:20). U 43. minuti Horvatova momčad imala je napad i za izjednačenje, ali nisu ga iskoristili. Ubrzo su Našičani morali igrati i s dva igrača manje, što je domaćin iskoristio za odlazak na plus dva.

Nexe je u 54. minuti opet imao dvije prilike za potpuni priključak, no prvo Car promašuje s gola na gol, a onda ne koriste organizirani napad, što domaćin kažnjava za novih plus dva.

Ipak, Nexe se nije predavao, a zasluženo izjednačenje napokon je stiglo u 59. minuti kada je Šipić nakon sjajne akcije pogodio za 27:27. Nakon toga obranili su Našičani i posljednji napad domaćina pa u posljednjih 15 sekundi imali napad za pobjedu što su i preko Lebana iskoristili za pobjedu 28:27. Bilo je to ujedno i jedino vodstvo Nexea na utakmici, čime su stigli do velike pobjede na otvaranju grupne faze EHF kupa.

Kod Nexea Ante Gadža i Marin Jelinić zabili su po šest golova, Marin Šipić i Vedran Zrnić dodali su po četiri.