James udario na Niku: Ovo nije Frankfurt!

Bundesliga 5. lis 201812:45 > 12:51
Getty images/Octavio Passos

Njemački list Bild tvrdi kako situacija u Bayernu uopće nije dobra. Navodno su u posjedu insiderskih informacija po kojima je jedan od najvažnijih igrača kluba u prošloj sezoni vrlo otvoreno istupio protiv našeg Nike, a svojeg trenera.

Nakon tri uzastopne utakmice bez pobjede, raste sumnja u Kovača, koji je ovog ljeta u aktualnog njemačkog prvaka stigao iz frankfurtskog Eintrachta. Neki igrači navodno otvoreno pokazuju revolt.

Bild je tako objavio kako je prošlog tjedna kolumbijski vezni igrač James Rodriguez imao ispad bijesa u svlačionici, dok hrvatski stručnjak nije bio prisutan.

„Ovo nije Frankfurt“, viknuo je navodno James.

Potonji je bijesan zbog činjenice da je prečesto na klupi. Najavio je da će otići iz kluba i sve to priopćiti treneru.

Još jedna stvar koju, prema pisanjima njemačkih medija, zamjeraju Kovaču je što sa svojim suradnicima i zemljacima – bratom Robertom, trenerom vratara Tonijem Topalovićem i sportskim direktorom Hasanom Salihamidžićem – često komunicira na hrvatskom, čime nije oduševljen ni pomoćni trener Peter Hermann.

Iako su sami igrači naviknuti na rotaciju, imaju problema s načinom na koji je prakticira Niko. Igrači se žale na činjenicu što su mnogi izvedeni iz igre nakon dobrih partija koje su pružili, kao na primjer James nakon utakmice sa Schalkeom ili Süle poslije partije protiv Leverkusena.

Nedavno ste na našoj internetskoj stranici mogli pročitati autorski osvrt na ovu situaciju, prisjetite ga se ili pročitajte ako ste ga možda propustili.