Cubanova inicijativa: Svi povucimo Bryantove brojeve!

NBA 28. sij 202021:36 > 21:48
Harry How, Getty Images Sport

Pogibija Kobeja Bryanta još dugo će biti neizostavna tema u svim razgovorima o košarci, a jedna akcija povodom tog tragičnog događaja koju su pokrenuli igrači NBA lige svakako zaslužuje pažnju.

Jedan od najvećih košarkaša u povijesti ostavio je neizbrisiv trag u NBA ligi, što se može vidjeti po počasti koju mu odaju prije početka svake utakmice, ne samo NBA lige, nego sportskih natjecanja diljem svijeta. Čine to i na druge načine, poput oslikavanja raznih murala po svijetu, cvijećem ispred Staples Centra koje ostavljaju navijači… ali i po najavi povlačenja iz Kobejeva broja iz upotrebe, što je zamisao vlasnika Dallasa, Marka Cubana.

Kako stvari stoje, ostali klubovi mogli bi napraviti nešto slično. Naime, mediji tvrde kako su igrači koji nose brojeve 8 i 24 u svojim NBA franšizama odlučili da se ti dresovi povuku iz upotrebe. Jedan od košarkaša koji je pokrenuo akciju je i član Brooklyn Netsa Spencer Dinwiddie koji je broj 8 promijenio u broj 26.

Kevork Djansezian, Getty Images Sport

U međuvremenu, Joel Embiid krenuo je potpuno suprotnim putem – noćas je u pobjedi Philadelphije na leđima nosio Bryantov broj 24. Ali, čini se, samo privremeno.

Kobe je jedini igrač u povijesti NBA lige čija su dva broja — br. 8 i br. 24 — umirovljena od strane iste momčadi, Los Angeles Lakersa.Ovdje pročitajte tekst o tome zašto je KB uopće nosio dva različita broja tijekom karijere u Lakersima.