Poljak pobjednik 68. izdanja Novogodišnje turneje

Ski skokovi 6. sij 202020:22 > 20:24
Adam Pretty/Bongarts/Getty Images

Tradicionalno natjecanje skijaša skakača završilo je slavljem Poljaka Dawida Kubackog

Poljak Dawid Kubacki pobjednik je ovogodišnjeg, 68. izdanja tradicionalnog natjecanja skijaša skakača “Novogodišnje turneje” koja je završila u ponedjeljak u Bischofshofenu.

Kubacki, koji je vodio u ukupnom redoslijedu “Turneje” nakon tri od četiri skakaonice, na najbolji je način potvrdio ukupnu pobjedu. On je bio najbolji i u prvoj i u drugoj seriji natjecanja u Bischofshofenu te skokovima od 143.0 i 140.5 metara osvojio ukupno 300.9 bodova.

Za 29-godišnjeg Kubackog ovo je tek druga pobjeda u Svjetskom kupu u karijeri, prvu je ostvario 13. siječnja prošle godine u Predazzu.

Drugo mjesto u Bischofshofenu zauzeo je Nijemac Karl Geiger sa 291.0 bodom (140.0 i 136.0m), a treće Norvežanin Marius Lindvik sa 289.4 bodova (139.0 i 137.0m).

U ukupnom redoslijedu Kubacki je sakupio 1131.6 bodova, 20.6 više od drugog Lindvika, a 23.4 od trećeg Geigera.

Kubacki je postao treći Poljak koji je osvojio “Novogodišnju turneju”, nakon Adama Malysza 2001. te Kamila Stocha 2017. i 2018. godine.

Prošlogodišnji pobjednik “Turneje” Japanac Ryoyu Kobayashi ove je godine završio na četvrtom mjestu sa 1096.0 bodova, 35.6 manje od Kubackog.

Vodstvo u ukupnom redoslijedu zadržao je Kobayashi sa 644 boda, 25 manje ima drugi Geiger, a 105 manje treći Austrijanac Stefan Kraft.