Biatlon: Peifferu pobjeda u Hochfilzenu

Ostale vijesti 20. pro 202013:32 > 14:13
Biatlon
Biatlon

Njemački 33-godišnji biatlonac Arnd Peiffer došao je do svoje 11. pobjede u Svjetskom kupu trijumfom u nedjeljnoj utrci sa zajedničkim startom, prvom takvom u ovoj sezoni, kojom su za biatlonce završena dvotjedna natjecanja u austrijskom Hochfilzenu.

Peiffer je bio jedan od dvojice natjecatelja, od njih 30 koliko ih je bilo na startu, koji je sva četiri gađanja prošao bez promašaja, a bio je i dovoljno brz u trkačkom dijelu da konkurira za pobjedu. Nijemac je na kraju u uzbudljivom finišu nadmašio osam godina mlađeg Šveđanina Martina Ponsiluomu koji je imao jedan promašaj na prvom gađanju te na kraju za pobjednikom zaostao 1.3 sekunde.

U konkurenciji za pobjedu bio je i Norvežanin Tarjei Boe koji je na kraju osvojio treće mjesto s 9.3 sekunde zaostatka

Pobjednik sprinta i dohvatne utrke Norvežanin Laegreid imao je jedan promašaj na završnom gađanju te je zbog tog dodatnog kaznenog kruga za pobjednikom zaostao 25 sekundi i osvojio šesto mjesto.

Peifferu je ovo 11. pojedinačna pobjeda u Svjetskom kupu, a prva nakon što je u ožujku 2019. u Ostersundu postao svjetskim prvakom u individualnoj utrci na 20 km. Nijemac je i osvajač zlatnog olimpijskom odličja na posljednjim Igrama 2018. u Pjongčangu.