Jubilarna deseta pobjeda odličnog Austrijanca

Alpsko skijanje 15. sij 202214:52 > 15:00
Gabriele Facciotti via Guliver

Vincent Kriechmayr, 30-godišnji austrijski skijaš, pobjednik je drugog spusta Svjetskog kupa koji se vozio u švicarskom Wengenu.

Za Austrijanca je to jubilarna deseta pobjeda u Svjetskom kupu. Do sada je šest puta bio najbrži na utrkama super-veleslaloma, dok mu je ovo slavlje bilo četvrto spustaško.

Drugo mjesto u subotu je osvojio Švicarac Beat Feuz s 34 stotinke slabijim vremenom. Feuz je, inače, dan ranije bio treći na Lauberhorn stazi. U subotu se, pak, na postolje još popeo trećeplasirani Talijan Dominik Paris (zaostatak od 44 stotinke).

Četvrti je bio još jedan domaći skijaš, Marco Odermatt, koji je dan ranije bio drugi, a pobjednik utrke u petak, Norvežanin Kilde, dan kasnije je završio kao deveti sa skoro sekundom minusa u odnosu na pobjednika Kriechmayra.

Treba naglasiti kako se ove subote, po posljednji put, na stazi u utrci Svjetskog kupa pojavio Švicarac Carlo Janka. Ovaj 35-godišnjak je jednom osvojio veliki Kristalni globus Svjetskog kupa (2010. godine), a u veleslalomu je bio i olimpijski pobjednik i svjetski prvak tijekom uspješne karijere.

Velika je gužva u redoslijedu spusta Svjetskog kupa. Najbolji je Talijan Paris (316 bodova), a slijede Kilde i Feuz (po 305 bodova), dok Mayer ima 302.

U ukupnom redoslijedu Marco Odermatt je dodatno povećao prednost. Švicarac ima 1075 bodova, a prva pratnja mu je Kilde sa 685 bodova.

U nedjelju je Wengen domaćin novog slaloma Svjetskog kupa za skijaše.