Zubčić drugi u Lenzerheideu, Pinturault uzeo sve na kraju!

Alpsko skijanje 20. ožu 202112:37 > 13:24
(Photo by Alain Grosclaude/Agence Zoom/Getty Images)

Hrvatski skijaš ostvario je novi odličan rezultat u švicarskom skijalištu Lenzerheideu.

Pobjednik utrke u Švicarskoj bio je Alexis Pinturault iz Francuske, Zubčić je završio kao drugi, a treće mjesto uzeo je Mathieu Faivre. Pinturault je ovom pobjedom osvojio i Veliki kristalni globus.

Mali kristalni globus u veleslalomu tako je pripao Pintauraultu koji u poretku veleslalomaša ima 700 bodova, drugi je Švicarac Marco Odermatt, danas 11., sa 649 bodova, dok je Zubčić na trećem mjestu u poretku veleslalomaša sa 606 bodova.

Pinturault si nije mogao pokloniti ljepši poklon za 30. rođendan koji slavi upravo danas, osigurao je mali, ali i veliki Kristalni globus jer je Švicarac Marco Odermatt podbacio osvojivši tek 11. mjesto.

Podsjećamo, Zubčić je ove sezone šest puta stajao na pobjedničkom postolju u veleslalomskim utrkama, a dvaput je pobijedio, u talijanskoj Santa Caterini i bugarskom Banskom.