Talentirani hrvatski skijaš se umirovio sa samo 25 godina

Alpsko skijanje 19. tra 202222:21 > 22:21 0 komentara
AP Photo/Sergio Bisi

Alpski odbor Hrvatskog skijaškog saveza na sjednici održanoj u utorak odredio kako će u sezoni 2022/23. u sastavu reprezentacije biti sedmero natjecateljica i natjecatelja.

Žensku A reprezentaciju činit će Leona Popović i Zrinka Ljutić, mušku A reprezentaciju Filip Zubčić, Istok Rodeš, Matej Vidović i Samuel Kolega, a mušku B reprezentaciju Tvrtko Ljutić.

Objavljeno je i kako je dosadašnji član A reprezentacije Elias Kolega zbog ozljeda završio karijeru u dobi od 25 godina. Stanje njegove potkoljenice je dobro za normalan život i rekreativno skijanje, ali nije dovoljno dobro da podnese napore natjecateljskog skijanja po ledenim i grbavim terenima.

Najbolji rezultat u karijeri Elias Kolega je ostvario u siječnju 2019. godine kada je zauzeo šesto mjesto u slalomu Svjetskog kupa u Adelbodenu.

Do promjene će doći i u stručnom stožeru najboljeg hrvatskog skijaša Filipa Zubčića koju su napustili trener Marko Šuman i serviser Robert Horvat. Šuman je uz Zubčića proveo 14 godina i doveo ga na sam svjetski vrh u veleslalomu. Novi Zubčićev trener bit će potvrđen u narednom periodu, a za novog servisera dolazi Kristijan Krasnić.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!