Slalom Killington: Popović 21., pobjeda Shiffrin

Alpsko skijanje 28. stu 202121:08 > 21:09 0 komentara
GEPA pictures/Christian Walgram via Guliver

Najbolja hrvatska skijašica Leona Popović zauzela je 21. mjesto na trećem slalomu Svjetskog kupa u američkom Killingtonu, na kojem je pobijedila Amerikanka Mikaela Shiffrin.

Popović je u prvoj vožnji bila 27., za vodećom Vlhovom zaostajala je 3,14 sekundi, a taj zaostatak bi bio puno manji da Leona nije napravila veliku pogrešku u donjem dijelu staze. U drugom laufu Mrkopaljka je bila puno bolja i došla do novih bodova s zaostatkom od 3,82 sekundi.

Popović je s novih deset bodova i ukupno 41 bodom napredovala na 16. poziciju, dok je ukupno 22.

Zrinka Ljutić je bila 37. sa zaostatkom od 3,47 sekundi za vodećom, a Andrea Komšić 52. s 5,59 sekundi sporijim vremenom.

Shiffrin je pet puta nastupila u Killingtonu i pet puta slavila. Posao joj je olakšala pobjednica prva dva slaloma i vodeća Slovakinja Petra Vlhova, koja je teško pogriješila na početku i zaostala 75 stotinki a treća je bila Švicarka Wendy Holdener (+0,83), što je njeno 28. postolje, ali i dalje čeka prvu pobjedu.

U slalomu vodi Vlhova s 280 bodova, dvadeset više od Shiffrin, a ukupno vodi Amerikanka s 360 bodova. (H)