Popović na pragu novog sjajnog rezultata u Leviju

Alpsko skijanje 21. stu 202111:38 > 11:48 0 komentara
AP Photo/Alessandro Trovati via Guliver

Hrvatska skijašica Leona Popović na pragu je novog odličnog slalomskog rezultata u finskom Leviju, gdje se i u nedjelju održava utrka Svjetskog kupa.

Popović je odlično odradila prvu slalomsku vožnju te se trenutačno nalazi na 14. mjestu i ima zaostatak od 1.46 sekunde za prvom Slovakinjom Petrom Vlhovom.

Podsjetimo kako je u subotu, sa startnim brojem 50, Popović utrku završila na 18. mjestu čime je izjednačila najbolji slalomski rezultat u karijeri. Ovaj put je imala startni broj 30, a nakon agresivne i uglavnom vrlo točne izvedbe u cilj je ušla kao dvanaesta, nakon čega ju je prestigla Norvežanka Tviberg.

U subotu je pobijedila Petra Vlhova koja je i nakon nedjeljne prve vožnje na prvom mjestu, a opet joj je najbliža pratnja Amerikanka Mikaela Shiffrin koja zaostaje 18 stotinki. Na trećem mjestu je Švicarska Michelle Gisin s 36 stotinki zaostatka za Slovakinjom.

Zrinka Ljutić nije završila prvu slalomsku vožnju u Leviju. Druga vožnja na programu je od 13.30 sati. (h)