Poginuo Marko Grilc

Alpsko skijanje 24. stu 202111:32 > 11:33
0007295606 via Guliver

Austrijska policija potvrdila je u utorak da je u ski-centru u Söldenu došlo do nesreće u kojoj je život izgubio snowboarder Marko Grilc.

Grilc je poznati 38-godišnji slovenski snowboarder, a u Söldenu je snimao promotivni video za to skijalište, a tijekom jednog spusta pao je u dubok snijeg i udario u stijenu prekrivenu snijegom.

Uprkos reanimaciji koju je dobio odmah, snowboarder je izgubio život.

Grilc je bio najpopularniji slovenski freestyle snowboarder, pobjednik brojnih natjecanja i jedan od pionira snimanja sportskih filmova. U posljednjih deset godina bio je okrenut društvenim mrežama i uradio je puno na popularizaciji ovog sporta.

“Ne postoji starosna granica u vašem životu, vi odlučujete kada ćete se predati. Nikada neću prestati sa snowboardingom”, izjavio je 2017. godine Marko Grilc, koji je u 2020. godini dobio nagradu za najbolje urpavljanje društvenim mrežama.