Loša druga vožnja koštala Zubčića boljeg plasmana u Austriji

Alpsko skijanje 26. sij 202122:06 > 23:03
AP Photo/Gabriele Facciotti

Austrijanac Marco Schwartz pobjednik je slaloma kojeg su skijaši u utorak navečer vozili za Svjetski kup u Schladmingu, dok je hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo 25. mjesto.

Schwartz je slavio s vremenom 1:44.04, drugo je mjesto zauzeo Francuz Noel Clement sa 68 stotinki slabijim vremenom (1:44.72), dok je treći bio još jedan Francuz Alexis Pintaurault sa 82 stotinke zaostatka za pobjednikom (1:44.86).

Zubčićev zastatak za Schwarzom je iznosio čak 11,88 sekundi (1:55.92).  U Schladmingu su nastupili i Istok Rodeš, Samuel Kolega i Matej Vidović, no nisu se uspjeli plasirati u drugu vožnju. Rodeš je zauzeo  38. mjesto s vremenom 54.29, Kolega je bio 42. sa 4,20 sekune zaostatka (54.69) za Fellerom, a Vidović nije završio utrku.

U poretku slalomaša vodeći je današnji pobjednik Schwarz sa 489 bodova, drugi je Norvežanin Foss- Solevaag sa 358 bodova, dok je treći Austrijanac Manuel Feller, koji je danas bio najbrži u prvoj vožnji, ali drugu nije uspio završiti, s 324 boda. Zubčić je 25. sa 68 bodova.

U ukupnom poretku skijaša vodi Pintaurault sa 860 bodova, drugi  je Švicarac Marco Odermatt sa 607 bodova, a treći je Schwarz sa 566 bodova.  Zubčić zauzima sedmu poziciju sa 462 boda.