Kakav dan za hrvatsko skijanje, Zubčić uzeo srebro u Cortini

Alpsko skijanje 16. velj 202115:45 > 16:47
(Photo by Alain Grosclaude/Agence Zoom/Getty Images)

Na Svjetskom skijaškom prvenstvu koje se održava u talijanskoj Cortini d'Ampezzo Filip Zubčić osvojio je srebrnu medalju u paralelnom veleslalomu!

U osmini finala paralelnog veleslaloma bio je bolji od Nijemca Luitza, dok je u četvrtfinalu slavio protiv Amerikanca Radamusa.

U polufinalu je hrvatski skijaš išao na Švicarca Loica Meillarda, a nakon prve vožnje bio je na pola sekunde zaostatka. No, odradio je sjajnu drugu vožnju te za dvije stotinke bio bolji od Meillarda i tako došao do finala.

U finalu je Zubčić protiv Francuza Mathieua Faivrea u prvoj vožnji startao na crvenoj stazi, bio je u prednosti, no u središnjem dijelu staze je napravio pogrešku i na koncu je imao 0.23 sekunde zaostatka. Nažalost, u drugoj vožnji nije uspio nadoknaditi zaostatak i na koncu je bio drugi.

Broncu je osvojio Švicarac Loic Meillard koji je bio bolji od Nijemca Alexandera Schmida.

Prva je to medalja za hrvatsko skijanje nakon kombinacijskog srebra Ivice Kostelića u Schladmingu 2013. godine, te deseta ukupno.