Austrijanka Liensberger najbrža, Popović u drugoj vožnji

Alpsko skijanje 20. velj 202112:40 > 12:40
(Photo by Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images)

Austrijanka Katharina Liensberger najbrža je nakon prve vožnje slaloma kojeg su skijašice vozile u subotu na svjetskom prvenstvu u Cortini d'Ampezzo, dok je hrvatska skijašica Leona Popović ostvarila plasman u drugu vožnju zauzevši 26. mjesto.

Liensberger je s vremenom  48,48 bila najbrža, druga je Slovakinja Petra Vlhova sa 30 stotinki zaostatka (48,78), a treća je Švicarka Wendy Holdener sa 1,24 zaostatka (49,72). Amerikanka Mikaela Shiffrin četvrta je sa sekundu i 30 slabijim vremenom od austrijske skijašice.

Leona Popović je zauzela 26. mjesto sa 3,19 sekundi zaostatka za Austrijankom, a druga hrvatska predstavnica na današnjoj utrci Andrea Komšić nije stigla do cilja.

Na startu je bilo 107 skijašica a 41 jedna nije završila utrku. Druga vožnja je na rasporedu u 13,30 sati.