Senzacionalni Mađar srušio Michaela Phelpsa!

Maddie Meyer / Staff

Nevjerojatnu utrku otplivao je fenomenalni mađarski plivač Kristof Milak.

Nakon punih deset godina, svijet je upoznao novog rekordera u disciplini 200 metara leptir.

Fantastični 19-godišnji mađarski plivač Kristof Milak otplivao je utrku za povijest, devastirao konkurenciju na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Koreji i istovremeno srušio rekord najvećeg plivača u povijesti, Michaela Phelpsa koji ga je postavio 2009. godine.

Milak je završio s vremenom 1:50:73. Phelps je svoj rekord postavio na Svjetskom prvenstvu u Rimu (1:51:51). Mađar je postao i prvi svjetski prvak mlađi od 20 godina nakon što je to uspjelo samom Phelpsu koji je 2003. s 18 godina na leđima zasjeo na tron svjetskog plivanja.

Srebrnu medalju osvojio je Japanac Daiya Seto, dok je branitelj naslova, Južnoafrikanac Chad le Clos završio treći.

Mađar je novim trijumfom spojio dvije od tri najvažnije titule u svojoj disciplini, od ranije je europski prvak. Trostruku krunu pokušat će osvojiti iduće godine na Olimpijskim igrama u Tokiju.