Nogomet 29. ožu 202223:51 > 23:53 0 komentara

Maroko je u uzvratnom susretu svladao DR Kongo rezultatom 4:1 i plasirao se na Svjetsko prvenstvo.

U prvom susretu rezultat je bio 1:1, a na stadionu u Casablanci Marokanci su potpuno izdominirali protivnice.

Maroko je poveo u 21. minuti golom Ounahija, a vodstvo domaćina u sedmoj minuti sudačke nadoknade udvostručio je Tissoudali.

U 54. minuti za 3:0 zabio je Ounahi, dok je gol za 4:0 djelo Hakimija u 69. minuti susreta. Konačnih 4:1 postavio je Malango Ngita u 77. minuti dvoboja.

Vahid Halilhodžić je novim plasmanom na Svjetsko prvenstvo ispisao povijest – postao je prvi izbornik koji se plasirao na Svjetsko prvenstvo sa četiri reprezentacije. U pitanju su Obala Bjelokosti, Alžir, Japan i sada Maroko.

Najveći uspjeh na Svjetskom prvenstvu postigao je 2014. kada je s Alžirom prošao skupinu, a tamo je poražen od Njemačke.

U drugoj odigranoj utakmici Tunis i Mali su remizirali bez golova (0:0), a tim rezultatom plasman na Svjetsko prvenstvo izborili su Tunižani koji su u prvom susretu slavili 1:0.